Mane domina: Paskolos Indėliai

Finansiniai sukčiai. Kaip apsisaugoti?

Naudinga

Kaip apsisaugoti nuo finansinių sukčių?

Naudojimasis elektroninėmis paslaugomis suteikia daug patogumų, tačiau jis yra kupinas ir įvairiausių pavojų. Vos keli paspaudimai naršyklėje, atidaryta nuoroda ar suvesti duomenys – ir jūs jau patekote į sukčių pinkles.

Mes suprantame tokių grėsmių rimtumą, tad dalinamės naudinga informacija, kuri gali padėti atpažinti elektroninėje erdvėje slypinčius pavojus ir išvengti klastingų sukčių pinklių.

6 ženklai, kurie gali reikšti, kad atsidūrėte sukčių akiratyje

Pagrindinės sukčiavimo schemos

Duomenų viliojimas (angl. phishingas)

Šis sukčiavimo būdas pasitelkiamas siekiant išvilioti jūsų asmeninius duomenis. Tai gali būti elektroninės bankininkystės prisijungimo duomenys, slaptažodžiai ir mokėjimų kortelės duomenys.

Romantinis sukčiavimas

Netikėtai užsimezgusi draugystė internete gali pasibaigti pinigų išviliojimo atveju. Šiuo būdu sukuriama iliuzija apie meilę ir romantinius interesus, o vėliau, pasitelkiant psichologinę manipuliaciją, sukčiai iš savo aukos prašo pagalbos ir finansinės paramos.

Investicinis sukčiavimas

Sulaukėte tik jums skirto skambučio, kuris siūlo išskirtinę gyvenimo galimybę investuoti ir lengvai uždirbti daug pinigų? Deja, greičiausiai jums nusišypsojo ne sėkmė, o pakliuvote į sukčiaus akiratį. Tokio tipo sukčiai siekia įtikinti jus investuoti į „tikrai atsipirksiantį” projektą ir taip išvilioti iš jūsų pinigus.

Kaip išvengti sukčių pinklių: pagrindinės rekomendacijos

Nukentėjau nuo sukčių. Ką daryti?

Pagalba

Susisiekite su mumis

Jei turite klausimų dėl jūsų naudojamų elektroninių paslaugų saugumo ar įtariate, kad susidūrėte su finansiniais sukčiais.