Mane domina: Paskolos Indėliai

Finansuoti projektai

Meniu

„Taupa“ palaiko šeimos verslų plėtrą – suteikėme paskolą svirplių auginimo fermai įrengti

Kredito unija „Taupa“ suteikė paskolą egzotiškai šeimos verslo idėjai įgyvendinti – mažosios bendrijos „Svirplius“ svirplių auginimo fermai įrengti, kurioje kauniečių šeima jau augina šiuos didele baltymų gausa pasižyminčius vabzdžius.

Egzotišką, bet daug perspektyvų turintį svirplių auginimo ir perdirbimo verslą netoli Zapyškio miestelio (Kauno r.) įkūrė svirplių augintojai Kristina ir Rimtautas Leonavičiai.

Šeimos verslų plėtrą palaikanti kredito unija „Taupa“ mažajai bendrijai „Svirplius“ suteikė paskolą verslo plėtrai bei padėjo sutvarkyti reikiamus dokumentus „Garfondo“ (UAB „Žemės ūkio paskolų garantijų fondo“) palūkanų kompensavimui gauti. „Svirpliui“ buvo suteiktas 80 proc. palūkanų kompensavimas 36 mėn. laikotarpiui.

Kaip sako svirplių auginimo verslą Kauno rajone plėtojanti Kristina Leonavičė, svirpliai pasižymi itin didele baltymų gausa: pavyzdžiui, 100 g svirplių miltų baltymai sudaro net 69 proc., kai tuo tarpu vištos krūtinėlėje baltymų yra apie 30 proc., kiaušiniuose – 10 proc.

„Panaudojus svirplių miltus duonai, makaronams ir kitiems miltiniams gaminiams, maisto papildams, įvairiems maistingiems užkandžiams gaminti galima užtikrinti didelį kiekį žmogaus organizmui itin vertingų baltymų. Na, o specialia technologija džiovinti svirpliai yra ne tik sveikas, bet ir gardus užkandis, labai primenantis bulvių traškučius. Svirplių miltai dėl savo maistinės vertės naudojami ir gyvūnams skirto maisto gamyboje“, – pasakojo viena MB „Svirplius“ įkūrėjų K. Leonavičė.

Ji pridūrė, kad Lietuvoje žmonės dar tik atranda svirplių naudą, tuo tarpu Skandinavijos šalyse svirplių miltai vertinami ir plačiai naudojami jau ne vieną dešimtmetį.

Pasak kredito unijos „Taupa“ kreditavimo analitiko Aurimo Bikulčiaus, šis išskirtinis projektas patvirtina, kad „Taupoje“ yra palaikomos ir skatinamos inovatyvios bei originalios verslo idėjos.

„Nors šis projektas pareikalavo specifinių žinių ir įsigilinimo, džiaugiamės, kad dirbdami kartu su „Svirpliaus“ komanda operatyviai radome labiausiai jų verslo tikslus atitinkantį sprendimą“, – sakė A. Bikulčius.