Mane domina: Paskolos Indėliai

Pozicijas rinkoje stiprinanti „Taupa“ jungiasi prie didžiausios kredito unijų grupės Lietuvoje

Didžiausią paskolų portfelį tarp kredito unijų Lietuvoje turinti kredito unija „Taupa“ jungiasi prie LKU kredito unijų grupės – didžiausios kredito unijų grupės šalyje. Lapkričio mėnesį „Taupa“ ir LKU kredito unijų grupės veiklą prižiūrinti Lietuvos centrinė kredito unija (LCKU) pasirašys prisijungimo prie unijų grupės sutartį, o su šia naryste siejamus teigiamus pokyčius pajus visi „Taupos“ klientai – jų laukia daug naujų paslaugų ir galimybių.

Jau 25 metus finansines paslaugas teikianti kredito unija „Taupa“ prie LKU kredito unijų grupės jungiasi įgyvendindama LR teisės aktų nuostatas – visų Lietuvoje veikiančių kredito unijų integraciją į centrines kredito unijas numato LR Kredito unijų įstatymas.

Kredito unija „Taupa“ taps 45-ąja LKU kredito unijų grupės, kuri jau daugiau nei 25 metus yra didžiausia kredito unijų grupė šalyje, nare. LKU kredito unijų grupės valdomas turtas sudaro 60 proc. viso Lietuvos kredito unijų sektoriaus turto.

Grupei priklausančios kredito unijos teikia svarbiausias finansines paslaugas – nuo debetinių ir kreditinių mokėjimo kortelių privatiems ir verslo klientams iki terminuotųjų ir taupomųjų indėlių, paskolų gyventojams, ūkio ir verslo plėtrai. LKU kredito unijų grupės priežiūrą ir kontrolę vykdo LCKU.

Kaip sako kredito unijos „Taupa“ valdybos pirmininkas Linas Songaila, šis organizacinis ir struktūrinis pokytis suteiks daug privalumų jų klientams: bus plečiamas paslaugų spektras, atsiras galimybė finansuoti didesnius projektus kartu su kitomis LKU kredito unijų grupės narėmis, bus sparčiau diegiamos technologijų naujovės.

„Neabejotinai tai suteiks daug galimybių tolesniam mūsų augimui – tapsime stipresni ir kartu tikimės sustiprinti savo prisijungimu ir LKU kredito unijų grupę. Kartu tai suteiks daug privalumų ir mūsų nariams bei klientams, kuriems galėsime pasiūlyti dar daugiau saugių, patikimų ir šiuolaikiškų finansinių paslaugų“, – pažymi L. Songaila.

Teigiamus pokyčius „Taupai“ prisijungus prie LKU kredito unijų grupės pajus visi kredito unijos klientai. Tarp laukiančių naujovių – daug technologinių pokyčių.

Pavyzdžiui, jau netrukus kredito unijos „Taupa“ nariai turės galimybę naudotis LKU kredito unijų grupės išmaniąja programėle. Per šią programėlę vos keliais paspaudimais telefone galima atlikti mokėjimo pavedimus, pasitikrinti sąskaitos likutį, peržiūrėti paskutinių mokėjimų sąrašą ar gauti savo mokėjimo sąskaitų išrašą. 

Taip pat „Taupos“ klientai galės išsiimti mokėjimo korteles – bus pristatytos mokėjimo kortelės tiek privatiems, tiek verslo klientams, o kredito kortelių turėtojai turės galimybę aktyvuoti kelionių draudimo paslaugą.

Daug patogesnė naudotis bei atliepianti šiuolaikinius vartotojų poreikius taps ir kredito unijos elektroninės bankininkystės sistema: per ją bus galima užpildyti paraišką paskolai gauti, atidaryti indėlio sutartį ir atlikti daugelį kitų funkcijų. Taip pat atsiras galimybė per elektroninę bankininkystę susimokėti ir įvairias įmokas, komunalinius mokesčius, atsiskaityti už pirkinius internetinėse parduotuvėse ir kt.

Dar viena verslo mokėjimams svarbi naujovė – įmonės ar verslą vykdantys asmenys nuo šiol turės galimybę išsinuomoti mokėjimo kortelių skaitytuvus (POS terminalus).

Kitas svarbus pokytis – visus stojimo į kredito uniją dokumentus „Taupos“ nariai jau netrukus galės susitvarkyti nuotoliniu būdu, o atvykti fiziškai į uniją nebus būtina: tam prireiks interneto ryšio, asmens tapatybę patvirtinančio dokumento ir išmaniojo įrenginio su vaizdo kamera.

Kartu „Taupa“ informuoja, kad dėl vykdomos pertvarkos bus keičiamos su kredito unijos nariais sudarytų mokėjimo paslaugų sutarčių nuostatos bei bus atlikti kiti būtini struktūriniai pakeitimai. Pavyzdžiui, vykstant sisteminei integracijai nuo 2022 m. gruodžio 1 d. keisis visų kredito unijos „Taupa“ narių atsiskaitomųjų sąskaitų (IBAN) numeriai bei kredito unijoje laikomų indėlių ir išduotų paskolų/kreditų palūkanų skaičiavimo bei mokėjimo sąlygų metodika. Pažymima, kad šie pakeitimai yra tik būtinas formalumas ir jokių papildomų finansinių išlaidų kredito unijos nariai dėl to nepatirs. Apie visus svarbiausius pokyčius kredito unijos „Taupa“ nariai bus informuojami asmeniškai.

Daugiau informacijos apie pasikeitimus ir atsakymus į dažniausiai kylančius klausimus rasite čia.