Mane domina: Paskolos Indėliai

„Taupa“ parėmė prof. dr. Eugenijaus Skerstono tritomio, skirto Vilniaus 700- ajam gimtadieniui, leidybą

Savo kultūra turtinga Vilniaus istorija šįkart nugulė dešimtajame profesoriaus, socialinių mokslų daktaro Eugenijaus Skerstono kūrinyje – trikalbiame trijų tomų albume „Privatus Vilnius. Interjerų gyvenimai“, kurio leidybą parėmė kredito unija „Taupa“. Vilniaus 700-ajam gimtadieniui dedikuotas tritomis „Taupos“ iniciatyva bus padovanotas specializuotoms meninio profilio mokykloms ir bibliotekoms Lietuvoje.

 

Eugenijaus Skerstono tekstų ir fotografo Augio Narmonto meninių nuotraukų pavidalu naujajame trijų tomų albume pirmąkart atskleista intymi sostinės gyventojų gyvenamoji aplinka, o pati knyga tapo išskirtine ir simboline autoriaus dovana Lietuvos sostinei jubiliejinio gimtadienio proga. Panašaus turinio ar apimties keliakalbe knyga-albumu negali pasigirti nei Rytų, nei Vidurio Europos sostinės.

 

Tritomio „Privatus Vilnius. Interjerų gyvenimai“ puslapiuose įamžinta daugiau kaip 100 buvusių ir esamų vilniečių gyvenamųjų butų, namų bei privačių rezidencijų interjerų, po kuriuos pasivaikščioti dabar kviečiama ne tik visa Lietuva, bet ir tarptautinė visuomenė – albumas išleistas lietuvių, anglų ir lenkų kalbomis. Autoriaus idėja patikėjo leidėjai, o prie jos įgyvendinimo prisidėjo kredito unija „Taupa“, skyrusi  albumo leidybai finansinę paramą.

 

„Tokios apimties leidinio gimimas yra susijęs su nepaprastai didelėmis išlaidomis, todėl laiku suteiktą „Taupos“ pagalbą vertinu kaip didelę ir prasmingą likimo dovaną. Kredito unijos parama buvo labai reikšminga ne tik finansiniu, bet ir emociniu atžvilgiu – jos dėka galėjau įgyvendinti savo svajonę ir šis albumas, kuris buvo brandintas net dvylika metų, pagaliau išvydo dienos šviesą“, – sako naujo tritomio autorius E. Skerstonas.

 

Aplinkos estetizavimas svarbus ne tik gyvenamojoje, bet ir darbo aplinkoje. Todėl E. Skerstonas ne kartą svečiavosi kredito unijoje „Taupa“, kur rengė paskaitas unijos darbuotojams apie darbo aplinkos estetiką, darbuotojų išvaizdos kultūrą ir stilių bei kokią reikšmę tai turi verslo aplinkai ir tarpasmeniniams darbo santykiams, taip pat santykiams su klientais.

 

 

Gyvenamosios aplinkos puošyba ir savininkams patrauklaus būsto interjero kūrimas, E. Skerstono teigimu, reikalauja nemenkų išlaidų, todėl kredito unijų teikiamos paslaugos tampa ypač aktualios, kuomet yra siekiama sukurti jaukią namų aplinką. Pavyzdžiui, įsigyti išsvajotą baldų komplektą arba įvykdyti svarbius remonto, patalpų rekonstravimo darbus.

 

Pasak E. Skerstono, estetams neretai prireikia papildomų, nenumatytų finansų interjerų puošybai – antikvariniams taikomosios ir vaizduojamosios dailės kūriniams arba šiuolaikinių garsių menininkų darbams įsigyti, o tai kartu yra ir prasmingas investavimas į asmeninį išsilavinimą, meninės nuovokos ugdymą.  

 

„Kalbame apie tokią intelektualią, kūrybinę veiklą kaip gyvenamosios aplinkos puošyba, ir nėra ko slėpti – tai nėra pigus užsiėmimas, nes savo esme jis tapatus investicijoms į savo ir būsimų kartų gyvensenos kokybę. Aš tai ypač siečiau su jaunų šeimų svajonių įgyvendinimu: jie nori gražiai gyventi dabar, tačiau lėšų kartais prireikia gerokai daugiau, negu tuo metu esama išteklių“, – pastebi E. Skerstonas.

 

„Kaip viena didžiausių kredito unijų Lietuvoje mes ne tik teikiame kokybiškas finansines paslaugas gyventojams ir verslui, bet ir siekiame prisidėti prie visuomenės gerovės. Todėl remiame, palaikome ir patys įsitraukiame į įvairias socialines, kultūrines ir švietimo iniciatyvas. Viena jų – ilgametė „Taupos“ ir E. Skerstono draugystė“, – sako kredito unijos „Taupa“ administracijos vadovas Karolis Vitkauskas.

 

 

Jis pridūrė, kad ši iniciatyva neapsiribos leidinio leidybos finansavimu – „Taupos“ iniciatyva naujasis prof. dr. Eugenijaus Skerstono tritomis bus padovanotas specializuotoms meninio profilio mokykloms ir bibliotekoms Lietuvoje.

 

Prof. E. Skerstonas yra socialinių mokslų daktaras, „Erasmus“ programos dėstytojams dalyvis, 2018 m. apdovanotas Prancūzijos kultūros ministerijos Meno ir literatūros riterio ordinu, paklausus viešųjų paskaitų lektorius, TV programų dalyvis, radijo laidų autorius, bendraautorius ir vedėjas.